Mijn
Serie
Inloggen

Inloggen

E-mailadres / gebruikersnaam en / of wachtwoord zijn niet correct.
Vijf leuke series op NPO Plus

Vijf leuke series op NPO Plus

Tijdens de coronatijd heb ik twee columns geschreven over leuke series op NPO Plus. Tijd voor een nieuw lijstje.
Velen van jullie, en ik eigenlijk ook, kijken veel Netflix. Maar er zijn zoveel leuke Europese series te zien op NPO Plus, dat ik vond dat het tijd was om daar weer eens aandacht aan te besteden. Zie het als leuke tussendoortjes. De meeste series zijn niet lang, vaak maar zes afleveringen, wat eigenlijk te kort is voor een uitgebreide recensie.

A Very Royal Scandal


A Very Royal Scandal
Laten we beginnen met de kortste serie van drie afleveringen: A Very Royal Scandal. Velen van jullie herinneren zich misschien nog het opmerkelijke interview dat prins Andrew gaf aan de BBC, waarin hij zijn banden met de wegens seksueel misbruik veroordeelde Amerikaanse miljonair Jeffrey Epstein besprak. In deze serie speelt Ruth Wilson (bekend van His Dark Materials) de rol van journalist Emily Maitlis, de vrouw die prins Andrew, gespeeld door Michael Sheen (bekend van Masters of Sex), interviewt. De serie biedt een boeiende terugblik en laat duidelijk zien welke impact het interview had op beide hoofdrolspelers.

Belgravia: The Next Chapter


Belgravia: The Next Chapter
Voor de liefhebbers van kostuumdrama’s kan ik de serie Belgravia: The Next Chapter van harte aanbevelen. Hoewel het een vervolg is op Belgravia, hoef je de eerste serie niet gezien te hebben om van deze te genieten. De producent is Julian Fellowes, die ook verantwoordelijk is voor Downton Abbey en The Gilded Age.
De serie volgt een klassiek verhaal. Wanneer Lord Frederick Trenchard Clara Dunn ontmoet, is hun verkering vol passie. Maar na hun huwelijk dreigen de schandalige wereld van de high society en een lang begraven familiegeheim hun geluk te verstoren.
Zwijmel lekker mee met deze serie met acht afleveringen!

Joan


Joan
Ik was aangenaam verrast door de Britse serie Joan. De serie volgt het leven van Joan Hannington, een van de meest beruchte diamantendieven van Groot-Brittannië, gespeeld door Sophie Turner (bekend van Game of Thrones). Joan Hannington is 22 jaar oud wanneer ze voor het eerst vijf kleine diamanten inslikt. Het is begin jaren tachtig en Hannington werkt bij een juwelier in Londen, waar ze na sluitingstijd enkele steentjes uitnodigend ziet glinsteren terwijl de deur van de kluis openstaat. De jonge vrouw is op de vlucht voor haar criminele ex en zoekt een manier om snel geld te verdienen, zodat haar dochter, die in een pleeggezin woont, weer bij haar terug kan komen. Zonder er lang over na te denken, stopt Hannington de diamanten in haar mond en slikt ze door. Dit markeert het begin van een uiterst succesvolle carrière als juwelendief. De serie vertelt een boeiend verhaal waarin Joan een balans moet vinden tussen twee kanten van haar leven – de liefhebbende moeder en de gewiekste crimineel.

Nightsleeper


Nightsleeper
Nightsleeper is een britse misdaad- en thrillerserie. Een trein onderweg van Glasgow naar Londen wordt 'gehackt' en komt plotseling op een onzekere reis terecht met een nog minder zekere bestemming. Joe Roag, politieagent buitendienst, is een passagier in de trein, samen met Abby Aysgarth, de waarnemend technisch directeur van het National Cyber Security Centre (NCSC). Om de trein te stoppen, moeten ze erachter komen wie hier precies achter zit. Maar vechten ze tegen een vijandige staat, een terroristische organisatie of georganiseerde misdaad? De serie bied een spannende mix van actie en drama. De sterke acteerprestaties van Joe Cole (Peaky Blinders) en Alexandra Roach (No Offence) dragen bij aan de geloofwaardigheid en intensiteit de serie.

PUSH


PUSH
Als laatste serie wil ik de Duitse dramaserie PUSH noemen. Deze serie speelt zich af op de kraamafdeling van een ziekenhuis en volgt de levens van drie verloskundigen: Nalan, Anna en Greta. Naast hun drukke werk hebben de drie vrouwen ook hun eigen problemen. Anna kampt met huwelijksproblemen en Nalan probeert al twee jaar zwanger te worden. Door een tekort aan verloskundigen hebben de vrouwen soms geen tijd om hun privéproblemen op te lossen. Het werk roept, en de gebeurtenissen op de ziekenhuisafdeling worden in de serie zeer realistisch weergegeven. Dit komt doordat vanaf het prille begin een verloskundige heeft meegeschreven aan de serie.

Als afsluiting wil ik benadrukken hoe verfrissend het kan zijn om af en toe buiten de gebaande paden van Netflix te treden en Europese series op NPO Plus te ontdekken. Deze series bieden vaak unieke perspectieven en verhalen die je niet wilt missen. Dus, als je op zoek bent naar korte, boeiende series om van te genieten, geef deze Europese pareltjes dan zeker een kans.

Veel kijkplezier!
Leuk?
Bekijk stemmen

Reacties (1)

tweemaalh
10 januari 2025, 17:04
Night Sleeper vond ik erg vermakelijk. A Very Royal Scandal is er eentje die ik binnenkort eens wil zien. De twee andere "A Very ... Scandal"-series waren ook erg goed
3
Log in om een reactie achter te laten